Seriál a koncert Violetta

Déčko

Televizní stanice určená primárně dětem. Česká televize spustila tuto televizní stanici už v roce 2013 a své místo před televizními obrazovkami si najdou především děti ve věkovém rozmezí 4-8 let.

Děti mají možnost sledovat pestrý program denně od 6:00 do 17:00.

Zábavný i vzdělávací program pro děti 

Dětský svět je velmi rozmanitý a pochopitelně není jen o zábavě. Děti se pravidelně musí vzdělávat a sbírat nové informace. Na to myslí i Déčko a podle toho přizpůsobuje program. Začátek vysílání je věnován hlavně zábavným pořadům, jako je například velmi oblíbená Kouzelná školka nebo jiné zábavné akvizice. Naopak ve večerních hodinách mohou děti sledovat dokumenty věnující se světu zvířat nebo vesmíru.

Rodiče zajisté velmi ocení, že v tomto případě nemusí pravidelně sledovat pořady společně s dětmi, aby zabránili sledování různých vulgárních a vyloženě nevhodných pořadů pro děti. Na programu není nic, co by děti mohlo jakkoli poškodit nebo jim vnuklo do podvědomí cokoli nevhodného.

V budoucnu by se televizní stanice Déčko měla stát samostatným kanálem, v současné době se ale o jednu frekvenci dělí s televizní stanicí ČT art, která startuje přesně v 17:00 po skončení programu Déčka – ČT art se věnuje primárně zajímavostem a aktualitám z oblasti kultury a to nejen v České republice, ale i ve světě.

Děti mají prostřednictvím tohoto televizního kanálu možnost objevovat a inspirovat se. V souvislosti s televizním vysíláním jsou dětem a jejich rodičům k dispozici i internetové stránky Déčka, které dětem denně přináší informace o aktuálním televizním programu, připravena jsou naučná i zábavná videa nebo dokonce online hry pro děti. Chcete-li zkrátit dlouhou chvíli svým dětem, pak víte, jak na to.

Komentáře jsou uzavřeny.